Haberler

Başkanın Mesajı

Adıyaman Merkeze bağlı Yaylakonak Beldesi Belediye Başkanı Hasan Karakaya, beldelerinde sulama kanalları olmamasının hem istihdama hem de beldenin gelişmişliğine engel teşkil ettiğini belirtti.
En büyük sorunlarının belde de sulama kanalları olmadığını ifade eden Başkan Hasan Karakaya, Adıyaman'ın en büyük sebze ihtiyacının Yaylakonak Beldesinden karşılandığını, sulama kanalları yapıldığı takdirde belde halkının ekonomik durumun iyileşeceğini bunun yanı sıra üretimde de büyük artış yaşanacağının altını çizdi.
Sulama kanalları sorununun giderilmesi için ekonomik imkânları olmadığını dile getiren Başkan Karakaya, "Belediyemizin bütçesi sulama kanalları yapımı için yeterli değil. Ülkemizin de kanayan yarası olarak bilinen istihdam sorununun beldemiz kolunun çözümü sulama kanallarının yapımından geçer. Sulama kanallarımızın yapımı sonrası beldemizin ekonomik imkanları artacak, üretim artacak ve bu imkanlar bölgemizin gelişmişliğine yansıyacaktır.Yetkililerin bu konuda bir an evvel sulama kanallarının yapımı için harekete geçmelerini bekliyorum." şeklinde konuştu.

Diğer Haberler


  • Başkanın Özgeçmişi


  • Başkanın Mesajı


    Adıyaman Merkeze bağlı Yaylakonak Beldesi Belediye Başkanı Hasan Karakaya, beldelerinde sulama kanalları olmamasının hem istihdama hem de beldenin gelişmişliğine engel teşkil ettiğini belirt

  • Yeni Web Sitemiz Yayında


    Tüm cihazlardan ve tarayıcılardan en iyi şekilde görüntülenecek şekilde tasarlanan yeni web sitemiz, 4 Nisan 2016 tarihi itibariyle yayına girdi. 

2016 (c) Yaylakonak Belediye Başkanlığı
Tasarım Mezea Ajans